Atılım OSGB

Üç şehirde üst üste iş kazası

Üç şehirde üst üste iş kazası

İş cinayetleri durmadan devam ediyor.

İş cinayetleri durmadan devam ediyor. İzmir Aliağa’da bulunan Öge Gemi Söküm’de çalışan 27 yaşındaki Ersin Eker’in üzerinden kepçe geçmesi sonucu hayatını kaybetti. Santiyede kalan ve işe yeni başlayan Eker’in cenazesi, otopsi için hastaneye kaldırıldı.

 
6 işçi yaralı
 
Ankara Mamak Belediyesi’ne ait spor ve sosyal tesis kompleksi inşaatında meydana gelen göçükte de, 6 işçi yaralandı. Başak mahallesinde yapımı devam eden Mamak Belediyesi’ne ait spor ve sosyal tesis kompleksi inşaatında çalışmalar sırasında göçük meydana geldi. Göçükte 6 işçi enkaz altında kaldı. Yaralanan işçiler, itfaiye ve diğer işçilerin yardımıyla enkaz altından çıkarılarak, ambulansla çeşitli hastanelere kaldırıldı.
 
Servis kaza yaptı
 
Denizli’nin Serinhisar ilçesinde ise, bir mermer fabrikasında çalışan işçilerini taşıyan servis minibüsü şarampole devrildi, 10 işçi yaralandı. Kaza, dün saat 17.00 sıralarında, Kocapınar köyü girişinde meydana geldi. Bir mermer fabrikasında çalışan işçileri taşıyan Akif Alpay (49) yönetimindeki servis minibüsü, Acıpayamídan Kuyucak Köyü yönüne giderken kontrolden çıktı. Şarampole yuvarlanan minibüste şoför Alpay ile 9 işçi yaralındı.